EnglishDeutschČeskyFrançaisItalianoBahasa Indonesia

My existujeme a bojujeme!

My, podepsaní členové REVO Austrálie, píšeme RICu a členům REVOLUTION s naléhavou žádostí o odmítnutí rozhodnutí Mezinárodního setkání delegátů REVOLUTION, konaného v Praze v červenci 2006. Zde byla přijata smutná resoluce odmítající REVU Austrálie právo být sekcí REVOLUTION; a poněkud cynicky navrhující, že její jednotliví členové se mohou angažovat jako sympatizanté – příznivci, kteří nemají ani práva ani odpovědnosti vyplývající z členství v REVOLUTION.

Od založení této REVO skupiny v roce 2003 jsme konsistentně budovali kampaně, konali schůzky, akce a semináře a zúčastňovali se činnosti v REVOLUTION na všech úrovních – lokálně i mezinárodně. Ačkoliv jsme se nikdy nemohli nazvat velkou ba ani zvláště aktivitou kypící skupinou, věříme, že jsme po tyto poslední tři roky loajálně plnili povinnosti členství v REVOLUTION a vždy jsme měli v úmyslu pokračovat jako součást REVOLUTION v naší práci i v budoucnu. REVOLUTION je revoluční organizací, jejíž program nejen podporujeme, ale též prosazujeme a účastníme se jej. Rovněž jsme měli velkou účast na mezinárodní práci, pomáhali jsme a nabízeli pokračující asistenci REVU Indonésie – včetně toho, že jsme po dva roky v řadě hostili členy REVO Indonésie na našem každoročním REVOkempu a v roce 2005 jsme vyslali delegáta na jejich REVOkemp.

Ano, je pravdou, že naše skupina je malá. Avšak my jsme konsistentně pracovali na jejím budování a jako důsledek této činnosti jsme v minulém roce přijali dva členy, Shaneho, který je stále s námi, a Christiána, který byl aktivním členem, dokud se neodstěhoval z Austrálie. Zapojili jsme se do kampaně za reprodukční práva žen a několik let jsme tuto kampaň důsledně budovali. Mobilizovali jsme vzhledem k naší velikosti velký počet lidí na demonstrace proti organizaci Právo na život (obdoba českých prolifistů) a až do nedávna jsme měli pravidelný časopis. Již dříve v tomto roce se konalo setkání, kde jsme učinili určitá rozhodnutí, jak jako REVO pokročit kupředu, a rozhodli jsme se dát prioritu antifašistické práci a vytištění teoretické brožury REVOLUTION o vzestupu pravice v Austrálii. Zejména jsme tak učinili v odpověď na rasové nepokoje v Sydney koncem minulého roku a následný růst pravicové ideologie v Austrálii.

Zní toto jako popis aktivity skupiny, která „neexistuje“? Pokud nový RIC opravdu věří, že tomu tak je, pak zde musí být mnoho sekcí REVOLUTION, která také neplní kritéria. Švédské a Švýcarské REVO jsou sekce, které se zdají být v podobném stavu jako my, a o REVU Indonésie, zatímco zažívá skvělé období růstu, se objevují starosti ohledně jejich aktivit a členstva. Pro nás se rozhodnutí konference nezdá být ničím jiným, než vnějším prodloužením frakčního boje v Lize, který nedávno vedl k vyloučení velkého počtu členů LFI. Konference nám nabídla „příležitost“ stát se sympatizanty REVOLUTION, pokud „dokážeme“, že jej chceme budovat jako organizaci, avšak my nejsme ochotni stát se sympatizanty skupiny, která přijímá tento druh nespravedlivých akcí proti svým členům.

My, níže podepsaní, vyzýváme členstvo REVOLUTION a nový RIC k zvrácení tohoto rozhodnutí Konference delegátů REVOLUTION v Praze 2006 a k znovunastolení REVO Austrálie jakožto sekce se všemi právy a odpovědnostmi včetně práva delegovat člena z Austrálie do nového vedení (RIC).

REVO Austrálie (Krus – člen od roku 2003, Michelle – členka od roku 2003, Lachie – člen od roku 2003, Shane – člen od ledna 2006)